Kurumsal Mail GMail Entegrasyonu

Sizinsayfaniz.Com


Kurumsal Mail GMail Entegrasyonu

Kurumsal mail adresinizi heryerden kolay bir şekilde kullanmak için kullandığınız gmail adresinize entegre edebilirsiniz. Bu sayede mobilden veya webden gmail uygulaması ile ve gmail sitesinden kurumsal maillerinizi kolaylıkla takip edebilir, her mail adresiniz için ayrı ayrı yere girmeye gerek kalmadan ve mailleriniz karışmadan kullanabilirsiniz.


Gmail İnfo Mail entegrasyonu


1- Gmail hesanıza giriş yapıp ekranın sağ üst köşesinde bulunan ayarlar simgesine tıklayıp ayarlar menüsüne giriş yapınız.






2- Ayarlar menüsüne girdikten sonra ""Ayarlar ve Hesap içe aktarma işlemi" sayfasına giriniz.




3- Bu sayfada "Diğer hesaplardaki postaları kontrol et" başlığı altındaki "Posta Hesabı ekle" linkine tıklayınız.




5- Açılan pencerede mail adresinizi yazarak "sonraki" butonuna tıklayınız.



6- Bu ekranda mail bilgilerinizi giriniz, Kullanıcı adı kısmına mail adresinizin tamamını yazmayı unutmayınız. Bu adrese gelen maillerin Gmail gelen kutusunda değil sadece ayrı klasörde görünmesini istiyorsanız Gelen kutusunu atla seçeneğini işaretleyebilirsiniz.



7- Bu adımdan sonra artık eklediğiniz adrese gelen mailler gmail adresinize gelmiş olucak. Bundan sonraki adımda gmail adresinizin içinden info adresinizi kullanarak mailde göndermek istiyorsanız alttaki ekranda evet deyip sonraki butonuna tıklıyorsunuz.



8- Açılan pencerede yine mail bilgilerinizi giriyorsunuz, yine bu ekrandada kullanıcı adı kısmına mail adresinizin tamamını giriyorsunuz ve Hesap ekle butonuna tıklıyorsunuz.



9- Sonraki ekranda sizden bir onay kodu istenicek eklediğiniz mail adresine bir gmail onay kodu gönderilmiş olmalı, mail adresinizi açarak onay kodunu kutucuya yazıp doğrula diyorsunuz.




10-  Bu adımları tamamladıktan sonra mobilden veya gmail sitesi üzerinden mailinize girdiğinizde gelen kutusunun altında eklediğiniz mail adresinin geliğini göreceksiniz.


11- Mail gönderirken de gönderen kısmına tıklayarak mailinizi ister gmail hesabınızdan ister kurumsal mail adresinizden mail gönderebilirsiniz.



Pan Ver
Güncelleme :8.6.2018 | Okuma :2057 | Yorum :0 | Puan:10

Kurumsal Mail GMail Entegrasyonu Yorumlar - Sorular