HOŞÇAKAL AŞKIM

Seveceğiniz hikayeler.
Sizinsayfaniz
İletişim:

HOŞÇAKAL AŞKIM

Mesaj gönderen Sizinsayfaniz »

Sensiz gelecek sabahlara “merhaba” derken aslında hüzün sesi işitiyorum.Güneş doğuyor “merhaba hüzün” diyorum.

Kuşlar geliyor gök yüzünden yüreğime; kırıntıları veriyorum seviniyorlar, hiç pahasına doyuyorlar senden arta kalanla.
Sonra gidiyor işte,..gidiyorlar.
İçimde zamansız göç mevsimlerin başlıyor aniden. Senden yana ayrılık fısıldıyor rüzgarlar kulağıma gidişini hatırlatarak; bitmiyorlar çaresizliğim gibi vuslatının içinde.

Omuzum da gençliğimden arta kalansa; yorgun ihtiyarın tebessümünde bir o kadar ağırlaşıyor bilsen? yoruluyorum. Ansızın yağmur yağıyor güneş açıyor tepelerde, çiçekler içimde buza dönüyor;Bir saat daha uzaklaşıyorum kalan baharlardan bilsen.

Akşam oluyor güneş çekiliyor içimde ; yüreğim çekiliyor tepelerin ardındaki yaralı kızıllığına.
Gözlerimi arıyorum sonra bir duvar adımı, bir kapı arkası karanlığında. Eski bir mumun titrek ışığında buluyorum sonra sen olan gözümü.Ağır ağır bir parça çalıyor Eric Clapton dan
“Wonderful tonight” diyor yüreğim heyecanlanarak “ben gece diyorum” sonra üzülüyor üzülüyor seni hatırlayarak...

Titrek ışığında bir mumun ömrü kadar dans ediyor seninle yiten özlemlerim eriyor bilsen; bu gece, yani şu yüreğimin yıkık duvarında. Salata yapıyorum sana unutarak; kek yapıyorum çay demliyorum yüreğimi avutarak, buharıyla cama adını yazıyorum ismimin yanına.

Kapıyı açık bırakıyorum sonra; kış geliyor, kar geliyor, soğuk geliyor ve sen gelmiyorsun...

Bir sabah geliyorlar birini götürüyorlar bu evden görmüyorsun ki gözüm... “Benden başka kimse yok ki” diyorum bu evde!.. anlamıyorlar.

“Kapı açıkmış donmuş” diyorlar...

“Salata” diyorlar,..

“kek” diyorlar.

Lanet olsun “çay buz tutmuş” diyorlar...

Ve!... camda kalan isminin yanındaki “çoktan ölmüş” diyorlar...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir