Mail Yedeği Nasıl Alınır?

Sizinsayfaniz.Com


Mail Yedeği Nasıl Alınır?

Kurumsal mail adreslerinizi bilgisayarlarınızdaki Office Outlook programlarına kurarak kullanırsınız. Bilgisayarınızda bir sorun oluşması durumunda veya bilgisayarınızı değiştireceğiniz formatlayacağınız durumlarda eski maillerinizi kaybetmemek için maillerinizin yedeğini almanız gerekir. Belirli aralıklar ile mail yedeği almak önemlidir.


Maillerinizin yedeğini almak için Office Outlook programınızdan Hesap ayarları sayfasına girerek Veri Dosyaları sekmesine tıklayın.Açılan sayfada üst kısımda bulunan dosya konumunu aç diyerek outlook maillerinizin bulunduğu mail dosyalarınızın olduğu klasörü açabilirsiniz. Bu klasörde .pst ile biten dosyalar bulunmaktadır. tüm mailleriniz bu dosyarın içinde bulunmaktadır.Bu klasörde bulunan Pst doyalarını harici ir diske yedekleyerek maillerinizi yedeklemiş olursunuz.

Aynı şekilde yeni bilgisayarınızda yine Veri Dosyaları sayfasından Ekle butonuna tıklayarak yedeklediğiniz veri dosyasını tekrar Office Outlook programınıza ekleyerek eski maillerinize ulaşmış olursunuz.Pan Ver
Güncelleme :24.5.2020 | Okuma :988 | Yorum :0 | Puan:10

Mail Yedeği Nasıl Alınır? Yorumlar - Sorular